Telefon
WhatsApp
  • 22 Kasım 2020, 14:53
Kombi Arıza Tespiti

Kombi arızaları genellikle uzun süre bakım gerçekleştirmeden bilinçsizce kullanılmış kombilerde veya tamamen elektronik ve mekanik aksamın yıpranması ve faydalı ömrünü bitirmesi sonucu kombinizin verdiği genel arızalardır.

Kombi arızaları ve kalorifer tesisatınızdaki arızalar ile karşılaşmanız durumunda öncelikle kombinizin verdiği hata kodu ile kitapçığını kontrol etmenizde fayda görüyoruz.

Kontrolünüz sonucunda herhangi bir sonuca ulaşamamanız durumunda kombinize müdahale etmeden bize haber vermeniz yeterli olacaktır. Her türlü kombi arızaları için bizden 7 gün 24 saat hizmet alabilirsiniz.

Günümüzde kullanılan bütün kombiler genellikle içinde su kalmadığı veya basınç eksikliği durumlarında emniyet olarak çalışmayı durdurmaktadır. Kalorifer (petek) suyu bitmiş yada eksilmiş olabilir.

Kombi arızalarından kombi sigortasının atık veya kapalı olmasından kaynaklanmaktadır. Kombinizin girişinde bulunan gaz vanasının kapalı olması da kombinizin arıza vermesine sebep olacaktır. Gaz vananız kapalı iken kombinizi çalıştırmak istemeniz kombinizin arıza vermesine sebep olacaktır.

Kombiniz çalışıyor fakat ısıtmıyor ve sıcak su vermiyorsa aşağıdaki kombi arızaları gerçekleşmiş olabilir.

  • Kombinizin termostat derecesi düşmüş olabilir.
  • Kalorifer (petek) suyu dönü hatlarındaki filtreniz tıkanmış olabilir.
  • Peteklerinizin giriş ve çıkış vanaları kapalı olabilir

Ya da kombinizin teknik bir sorunu arızası olabilir.

Bu gibi durumlarda kombi arızaları ile ilgili bizi 7 gün 24 saat arayabilirsiniz. Size bir telefon kadar yakın olan call center ımız sizlerle bilgi alışverişinde bulunarak arızanızın öncelikle telefonda çözümüne yönelecekler, telefonda çözülmeyen bir problem ve arıza ile karşılaşılması durumunda profesyonel servis ekibimiz evinize, ofisinize yönlendirilecek ve kombi arızaları yerinde tespit edilerek sizin onayınızın alınması sonrası işlem gerçekleştirilecektir.

Kombi arızalarının en başlıca yaşananı ise kombi montajını yetkili ve teknik şartnamelere uygun yaptırmayan müşterilerin karşılaştıkları kombi arızalarıdır. Bunlar kurulum hataları olarak nitelendirilirler.

Başlıca kurulum hataları; Tesisat kaçakları, yanlış kaynatılan tesisat boruları, hatalı uygulama sonucunda boru çaplarında daralma, peteklerde kullanılan vanaların kalitesiz olması diyebiliriz. Ancak tesisat eksiklerinin kontrolü ve tespiti güçtür. Bu sebeple oluşabilecek her arıza “kombi arızaları” olarak genel anlamda nitelendirilmektedir.

Bir diğer kombi arızası ise su basıncı hatasıdır. Kombinize tesisattan gelen su basıncı ortalama 1.5 bar olması gerekmektedir. Bir bardak miktarı kadar suyun bile tesisatınızdan dışarıya kaçması kombinin yetersiz su arızası vermesine sebep olabilir.

Kombi arızalarının yaşandığı bir diğer durum ise kullanıcı hatalarıdır. Kullanıcı hataları genellikle kombinin kullanım kılavuzunun eksik okunduğu ve çoğu zaman bir kapat/aç yöntemiyle düzelen arızalardır.

Bir diğer arıza durumu ise gaz vanası kapalı olduğu halde kombiyi çalıştırmaya çalışma sonucu ortaya çıkan kombi arızaları kapsamına girmektedir.

Kombinizin yaz veya kış modunda kullanılması da çok sık karşılaşılan bir kullanım hatası olarak kabul edilmektedir. Kombiniz yaz modunda iken tesisatınız ısınmaz.
Kombi arızaları nın en bilineni eski binalarda düşük voltajlarda dalgalanmaların oluşturduğu arızalardır. Bu tür arızalar kombinizin üzerindeki elektrikli ve elektronik parçalara zararlar vererek maliyeti çok yüksek sorunlara sebep olabilir. Bu tür voltaj dalgalanmasından kaynaklanan arızaların sık yaşandığı bölgelerde Kombi’nin korunması amacıyla voltaj düzenleyici regülatör kullanılması gerekmektedir.

Tüm bunlar çerçevesinde oluşan her türlü kombi arızaları haftanın 7 günü 24 saat uzman ekibimiz tarafından bir telefon kadar yakın ve profesyonel olarak hizmet vermektedir. Telefon etmeniz sonrasında yerinde arıza tespiti ve çözüm odaklı anlayış ve müşteri memnuniyeti ilkeleriyle kaliteli ve garantili yedek parça kullanarak onayınız dahilinde kombi arızanızı gideriyor ve yaşam kalitenizden ödün vermeden huzurunuz için çalışıyoruz.

Paylaş

Bize Soru Sorun

Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.

İLETİŞİM

BİZ SİZİ ARAYALIM